• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини
  • Дії населення в зоні раптового затоплення під час повені, паводка

Дії населення в зоні раптового затоплення під час повені, паводка

2023-04-24

Дії у випадку загрози виникнення повені, паводка:

Запам’ятайте!

· При загрозі повені або паводка до населення доводиться сигнал "Увага всім" за допомогою електросирен оповіщення.

· Після попередження уважно слухайте по радіо й телебаченню інформацію про надзвичайну ситуацію та інструкції про порядок дій, не користуйтеся без потреби телефоном, щоб він був вільним для зв'язку з вами.

· Зберігайте спокій, попередьте сусідів, надайте допомогу інвалідам, дітям і людям похилого віку.

· Дізнайтеся в місцевих органах державної влади й місцевого самоврядування про місце збору жителів для евакуації й готуйтеся до неї.

· Підготуйте документи, одяг, необхідні речі, запас продуктів харчування на кілька днів, медикаменти. Складіть все у валізу. Документи зберігайте у водонепроникному пакеті. Відключіть усі прилади від електромережі, вимкніть газ.

· Перенесіть найбільш важливі та цінні речі й продукти харчування на верхні поверхи або покладіть на верхні полиці.

Основні заходи безпеки при загрозі затоплення:

· Добре одягніть дітей, хворих та літніх людей, одягніться самі, візьміть необхідні речі, невеликий запас продуктів харчування на якийсь час, медикаменти, гроші, цінності та документи (на майно, ощадні книжки та ін.), а особливо ті, що засвідчують вас і членів вашої родини.

· Якщо ви проживаєте на першому поверсі або на нижніх поверхах і якщо на вулиці спостерігається швидкий підйом води, необхідно залишити квартиру, у крайньому разі піднятися на верхні поверхи. Якщо будинок одноповерховий, слід зайняти горищні приміщення.

· Ви повинні, якщо це можливо, виїхати із зони затоплення будь-яким видом транспорту, у крайньому разі піднятися на підвищені ділянки місцевості або на верхні поверхи міцних будинків.

· Перебуваючи поза населеними пунктами, при загрозі затоплення варто, переміститися на підвищене місце або піднятися на дерева, використати різного роду плаваючі предмети. Якщо у вас є худоба, необхідно відігнати її в безпечні райони.

· Якщо у вашому будинку є сантехнічне обладнання, по можли¬вості відключіть його від системи загального користування, особливо туалет, щоб попередити потрапляння стічної води в будинок і фундамент.

Дії в зоні раптового затоплення під час повені, паводка:

· Зберігайте спокій, уникайте паніки. Швидко зберіть потрібні документи, цінності, ліки, продукти та інші необхідні речі.

· Надайте допомогу дітям, інвалідам і людям похилого віку. Вони підлягають евакуації в першу чергу.

· По можливості негайно залишіть зону затоплення. Перед виходом з будинку від¬ключіть електрику та газ, перекрийте воду та по можливості каналізацію, погасіть вогонь у печах. Зачиніть вікна й двері, якщо є час - закрийте вікна й двері першо¬го поверху дошками (щитами), плівкою, мішками з піском.

· Якнайшвидше займіть найближче безпечне підвищене місце й будьте готові до евакуації.

· Якщо це неможливо, підніміться на верхній поверх або горище будинку, де ви перебуваєте.

· При підйомі води слід забратися на дах, а при різкому прибутті води - на верх (коник) даху.

· Дітей і хворих, ослаблених і замерзлих людей прив'яжіть до себе або до міцних елементів даху, або до пічної труби. Забиратися на де¬рева, стовпи, будови сумнівної міцності не можна. Вони можуть бути підмиті потоками води і впасти та зруйнуватися.

· Потрапивши у воду, зніміть із себе важкий одяг і взуття, відшукайте поблизу предмети, якими можна скористатися для одержання допомоги у воді.

· Щоб привернути увагу рятувальників, постійно подавайте сигнал нещастя: у світлий час доби можна вивісити на високому місці біле або кольорове полотнище, а в нічний час подавайте світлові сигнали. До прибуття допомоги залишайтеся на верхніх поверхах і дахах будинків та інших підвищених місцях.

· Самостійну евакуацію можна проводити тільки, якщо є потреба у наданні невідкладної медичної допомоги постраждалим, за відсутності продуктів харчування та медикаментів, погіршення обставин або втрати впевненості в одержанні допомоги збоку. Для самостійної евакуації бажано використати власні човни або катери, плоти з колод та інших підручних матеріалів.

· Не переповняйте рятувальні засоби (катери, човни, плоти та інше).

Якщо ви берете участь у проведенні рятувальних заходів, пам’ятайте про таке:

· рятуйте людей, де б вони не були, використовуючи для цього всі існуючі засоби;

· у першу чергу із зони затоплення необхідно вивезти дітей; надайте негайну допомогу людям, які вже перебувають у воді; людям, яких врятували з води, слід надати, при необхідності, першу медичну допомогу, зігріти їх й одягти у сухий одяг.

Евакуація населення

Залишаючи своє житло, пам'ятайте про те, що необхідно взяти із собою:

· радіоприймач, електричний ліхтар і додаткові джерела живлення для них (батарейки або акумулятори);

· сухий і теплий одяг, водонепроникний верхній одяг і взуття, ковдри;

· найбільш потрібні ліки, предмети першої необхідності, засоби особистої гігієни та інші предмети, які вам можуть знадобитися;

· документи, які засвідчують особу кожного члена вашої родини, гроші й цінності;

· продукти харчування на якийсь час (консерви, крупи, сіль, цукор, чай, хліб, сухарі й т.п.)

· бажано мати при собі казанки або інші ємності для готування чи підігріву їжі.

Якщо ви користуєтеся під час евакуації автомобілем, проїзд здійснюйте з максимальною увагою. Якщо ваш автомобіль зламався, а ви потрапили в затоплену зону й далі їхати немає можливості, відмовтеся від нього. Багато людей гинуло внаслідок того, що, перебуваючи в зоні повені, здійснювали спробу врятувати свій автомобіль.

Дії в період після повені, паводка:

· Переконайтеся, що ваше житло не одержало внаслідок повені ніяких ушкоджень, для чого обережно огляньте будинок і перевірте, чи немає загрози його обвалення та руйнування.

· При огляді внутрішніх кімнат не рекомендується використовувати сірники або свічки як джерело світла через можливу наявність у повітрі побутового газу (для цього найкраще підійде електричний ліхтарик).

· Не користуйтеся електромережею до повного висихання будинку.

Остерігайтеся розірваних або провислих електричних проводів!

Пам'ятайте!

· До перевірки фахівцями стану електричної мережі вмикати електроприлади категорично забороняється.

· Просушіть будинок, проведіть ретельне очищення та дезінфекцію забрудненого посуду й домашніх речей, прилеглої до будинку території. Все майно, що було затопленим, підлягає дезінфекції.

· Здійснюйте осушення, відкачування води із затоплених підвальних приміщень поетапно, з розрахунку 1/3 об'єму води за добу.

· Не вживайте в їжу продукти, які були підтоплені під час повені (у тому числі й консервацію).

· Пам'ятайте! Ознаки зараження води можна помітити візуально при початковому огляді: за кольором або запахом. Якщо є підозра, що питна вода заражена, проведіть її знезараження перш ніж вживати; прокип'ятіть або додайте з метою очищення хлорний розчин чи перманганат калію (марганцівку).

· Обов'язково кип'ятіть питну воду, особливо із джерел водопостачання, які були підтоплені.

· Продукти харчування, що потрапили у воду, категорично забороняється споживати до проведення перевірки санітарно-епідеміологічною службою, а в подальшому вживати тільки після термічної обробки.

· Колодязі питної води, що опинились у зоні затоплення, необхідно осушити для подальшої дезінфекції.

· Дізнайтеся в місцевих органах державної влади й місцевого самоврядування адреси організацій, які відповідають за надання допомоги потерпілому населенню.

· Про ушкоджені або зруйновані водопровідні, газові й каналізаційні магістралі та мережі негайно повідомте у відповідні комунальні служби й організації.

ДІЇ ПІСЛЯ ПОВЕНІ, ПАВОДКУ:

1. Переконайтеся, що вашому житлу повінь не нанесла жодних пошкоджень і не загрожує обвалом, немає провалів у будинку і довкола нього, не розбиті вікна і немає небезпечних уламків і сміття.

2. Не користуйтеся електромережею до повного осушення будинку.

3. Обов’язково кип’ятіть питну воду, особливо якщо берете її з джерел водопостачання, які були підтоплені.

4. Просушіть будинок, проведіть ретельне очищення та дезинфекцію забрудненого посуду, домашніх речей і прилеглої до будинку території.

5. Закопайте загиблих тварин, рибу.

6. Здійснюйте осушення затоплених підвальних приміщень поетапно, з розрахунку 1/3 об’єму води на добу.

7. Електроприладами можна користуватися лише після їх ретельного просушування.

8. Заборонено вживати продукти, які були затоплені під час повені. Відмовтеся від них і від консервації, яка була затоплена водою та отримала пошкодження.

9. Все майно, яке було затопленим, підлягає дезинфекції.

Кiлькiсть переглядiв: 29

Коментарi