• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Діяльність ЗДО

Діяльність ЗДО

БЕЗ ТРУДА НЕМА ПЛОДА

Майбутні трудівники

Дитина, яка сьогодні прийшла в дитячий садок, - це майбутній трудівник, але до того дня, коли вона стане кухарем, банкіром, теслярем, почне лікувати людей або зводити будинки, мине багато років. Спочатку дитина ходитиме до дитячого садочка, навчатиметься в школі. І весь цей час має стати підготовкою до майбутнього трудового життя. Дитина має усвідомити, що життя - це не лише свято, а й праця.

Дошкільний заклад - перша сходинка на цьому шляху. Тут дітей треба залучати до посильної праці - ручної, із самообслуговування, ознайомлювати із навколишнім світом, навчити шанувати працю й трудівників, розкрити перед ними суть різних професій дорослих. Причому робити це потрібно відповідно до вікових особливостей дітей, комплексно використовуючи виховні та розвивальні можливості різних видів дитячої діяльності - навчальної, ігрової трудової.

Про професії - цікаво

Ознайомлюючи дошкільників із різними професіями, важливо сформувати повноцінні поняття про зміст, особливості, колективний характер, суспільну значущість роботи людей різного фаху. При цьому взірцем для наслідування мають стати конкретні трудові дії під час виготовлення певних предметів чи виконання трудових обов'язків, способи користування знаряддям праці.

Сюжетно-рольові ігри, ігри з будівельним матеріалом, до яких дає поштовх кожне заняття, - чудова нагода реалізувати набуті знання. У них виявляється глибина уявлень дітей про змііст і спрямованість праці, змога відтворити деякі речі власноруч, наприклад, іграшкові меблі для ляльок- не лише збудувати їх з будівельного матеріалу, а й прикрасити "серветкою" із паперу.

Завдяки спостереженню за дітьми вихователь може вирішити, чи доцільно повертатися до певної теми на заняттях. Свідчення засвоєння пропонованого дітям змісту - відображення не стільки власне трудових дій, скільки розгортання на їх основі колективних і гуманних взаємин: взаємодопомога в спільній праці, відповідальне ставлення до неї, доброзичливі, щирі стосунки.

Ознайомлення з працею дорослих сприяє вдосконаленню мовлення дітей, їхньому розумовому розвитку. При формуванні нових понять про професії людей, їхню працю, взаємини, дії, знаряддя праці - розштрюється словниковий запас дітей, вони вчаться правильно вживати нові слова, їхнє мовлення стає зв'язним, інтонаційно багатшим.

Розширення уявлень дітей про працю дорослих слід поєднувати із залученням їх до посильної праці. Докладаючи певних зусиль для досягнення практичного результату, діти починають із повагою ставитися до праці інших, шпнувати людей праці. Доведено що попередньо відтворені в грі трудові дії значно швидше засвоюються в практичній діяльності.

Олена Таран,

директор ЗДО "Ластівка"

Усі професії однаково потрібні

Конспект заняття для дітей старшої групи

Матеріал та обладнання: ноутбук, слайди із зображенням птаха, Літака, трактора, коня, Гриба, парасольки, квіти, тканини, слона, поливальної машини, булки, одягу, взуття, килиму, меблів, пекаря, швачки, чоботаря, ткалі, столяра, заздалегідь виготовлені дітьми килимки, кольоровий папір, ножиці, підкладки, клей, пензлики для клею, серветки.

Хід заняття: Детальніше...

Кiлькiсть переглядiв: 973

Коментарi